°CHYBOVALA, ALE ONA SE ZAMILOVALA°

       Doufám, že se najde více příznivců mého blogu,
                    protože jich nikdy moc nebylo.

     Přímé přesměrování na PP. >>Poslední Pokušení<<
                                

Sushi - jak na to?

2. dubna 2008 v 18:41 | Mislove |  ↕Japan↕
Sushi!
SEZNAMTE SE PROSÍM!!! :D

Existuje mnoho variant sushi. Základem úspěchu jsou velmi kvalitn a především čerstvé sroviny a správně uvařená rýže. Suroviny seženete ve specializovaných obchodech, některé nabízejí i velké obchodní řetězce například Tesco. Sushi se podává se sójovou omáčkou, s nákládaným zázvorem a japonským křenem wasabi.


JAK SPRÁVNĚ UVAŘIT RÝŽI???

Potřebuješ:

600ml krátkozrnné sushi rýže
7-8 lžic rýžového octa
1 lžičku soli
4 lžičky cukru
Namočte rýži. Čím déle je namočená tím méně vody potřebujete na její uvaření. Rýži namočenou asi 1 hodinu vařte ve stejném množství vody tedy v 600ml. Obecně platí, že čím více vody mdáte, tím je rýže lepivější. A naopak: čím méně vody použijete, tím více pak bude sypká.↓↓↓
N sushi potřebujete aby rýže byla něco mezi tím- tedy aby se lepilo jedno zrno ke druhému, ale ne abys měla v hrnci slepenec.

PROPLÁCHNĚTE!!!
Surovou rýži pokojové teploty propláchněte v malém množství studené vody. Proplachování provádějte krouživými pohyby a jemně rukou, aby se rýže neodřela. Rýži několikrát slijte. dokud z hrnce neodtéká jen čistá voda.
UVAŘTE!!!
Rýži přivedte k varu v hrnci bez pokličky. Když se voda začne vařit,ztlumte plamen na minimum, přikryjte hrnec avařte ještě 15 minut, dokud se voda nevyvaří.Pozom nechte rýži15 minut odpočinout.
Mezitím si připravte rýžový ocet ochucený cukrema solí.
VMÍCHEJTE OCET!!!
Rýži dejte do dřevěné misky a nahrnte ji do středu. Octový roztok nalijte přes plochou vařečku na vrcholej rýžového kopce a roztok napříč kopečkem rovnoměrně vmíchávejte do rýže. Při promíchávání ochlazujte rýži vějířkem, což zaručí lesklý povrch zrnek a jejich správnou lepivost.

Sry za nějaké přelepy a ták.. sem to psala rychle...
a zdroj??.. časopis blesk pro ženy :D

Příště písnu recept na Makisushi!!! se těšte!! :D....


↓↓↓Komentááře↓↓↓
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 2. dubna 2008 v 21:04 | Reagovat

ty si se me ptala proc pisu misto ashley zashley je to to same jak misto vanessa pisu zanessa je to zkratka zac a ashley = zashley a tak i zac a vanessa = zanessa chapes??

2 Evžen Evžen | E-mail | Web | 24. června 2008 v 22:17 | Reagovat

...mam rači ramen!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama